59 822 33 32

biuro@cechbytow.pl

ul. Mierosławskiego 12, Bytów

Cech Rzemiosł Różnych w Bytowie

Ustawa o Rzemiośle

Związek Rzemiosła Polskiego działa na podstawie ustawy o rzemiośle z dnia 22 marca 1989 r., z nowelizacją obowiązującą od 5 grudnia 2015 roku:

USTAWA O RZEMIOŚLE - Tekst jednolity z 2018 r.

Ustawa o rzemiośle ze zmianami wprowadzonymi w 2019 r. przez Ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych:

USTAWA O RZEMIOŚLE - Tekst obowiązujący od 1 stycznia 2020 r.

Naturalnym celem każdej działalności rzemieślniczej jest służenie ludziom - przez zaspokojenie ich indywidualnych i zbiorowych  potrzeb i upodobań w zakresie świadczeń i przedmiotów, zarówno użytkowych, jak i o znamionach kunsztu rękodzielniczego, a  wymagających rzemieślniczej pracy i fachowości.

Z tych względów działalność rzemieślnicza stanowi od dawna o współcześnie aktywny składnik gospodarki i kultury narodowej, jako przyczyniająca się do ogólnospołecznego dorobku i rozwoju kraju, a podstawowym miernikiem użyteczności i oceny prawidłowości pracy każdego rzemieślnika jest wykonywanie posiadanego zawodu zgodnie z wymogami DOBREJ ROBOTY, przepisami prawa i zasadami współżycia społecznego.

Cech to najstarsza organizacja Rzemieślnicza. Dorobek i osiągnięcia Cechów doceniane i uznawane są w kraju i poza jego granicami.

Biuro Cechu

Cech Rzemiosł Różnych w Bytowie
77.100 Bytów, ul. Mierosławskiego 12

tel.lfax: (0-59) 822-33-32
e-mail: biuro@cechbytow.pl

W biurze CECHU pracuje na etacie 3 pracowników:

Księgowa oraz Inspektor d/s szkol. - mgr Ala Stanisławska
Starszy inspektor d/s BHP  — mgr Magda Kącicka
Specjalista d/s organiz.-samorz. — mgr Magdalena Jastrząb-Hinc
 
Obecnie w CECHU zarejestrowanych jest 195 zakładów rzemieślniczych. Ilość szkolonych uczniów w różnych zawodach ponad 500.  Ilość zakładów szkolących - 140.

CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH w Bytowie działa na całym terenie powiatu bytowskiego.

CECH nasz posiada sztandar ufundowany przez rzemieślników w 1946 roku, a wyświęcony w 1948 roku. W dniu 1 maja 1992 roku  rzemieślnicy ufundowali nowy sztandar z aktualną nazwą Cechu.

W roku 1995 CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH w Bytowie obchodził  50-lecie swojej działalności, na którym to został uhonorowany Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego.

Cech Rzemiosł Różnych w Bytowie

Cech to najstarsza organizacja Rzemieślnicza. Dorobek i osiągnięcia Cechów doceniane i uznawane są w kraju i poza jego granicami. Obecnie w CECHU zarejestrowanych jest 195 zakładów rzemieślniczych. Ilość szkolonych uczniów w różnych zawodach ponad 500.  Ilość zakładów szkolących - 140.

Kontakt

Cech Rzemiosł Różnych w Bytowie
ul. Mierosławskiego 12, 77-100 Bytow

59 822 33 32

biuro@cechbytow.pl

© Cech Rzemiosł Różnych w Bytowie 2023   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej zgoda