OD 30 LISTOPADA MŁODOCINI PRACOWNICY WRACAJĄ NA PRAKTYKĘ

25 listopada 2020

Już od 30 listopada 2020 r. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.

Młodociani pracownicy realizują praktyczną naukę zawodu według szkolnego planu naucza i w dni przeznaczone na naukę w szkole uczestniczą w zajęciach on-line, natomiast w dni przeznaczone  na zajęcia praktyczne zgłaszają się do pracodawców według  obowiązujących, dotychczasowych  zasad prawnych.

Podstawy prawne:

rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Nowelizacja_rozporządzenia_30b.docx 0.04MB

Nowelizacja_rozporządzenia_30b_-_uzasadnienie.docx 0.02MB